Свято філософської креативності: перший всеукраїнський конкурс студентських авторських афоризмів

Афіша конкурсу афоризмівВ Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова відбулася унікальна подія – справжнє свято філософії! В останні весняні дні кафедра філософської антропології Факультету філософської освіти і науки організувала і блискуче провела ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ КОНКУРС АВТОРСЬКИЙ АФОРИЗМІВ. 30 травня 2016 року за участі великої кількості журналістів і телебачення відбулося заслуховування найкращих афоризмів студентів зі всієї України і нагородження переможців. На Конкурсі афоризмів панувала атмосфера творчості і співтворчості, справжньої креативної співдружності авторів.

Склад Жюрі Конкурсу: Голова ― Хамітов Назіп Віленович – доктор філософських наук, Президент Асоціації Філософського Мистецтва, письменник, телеведучий, практикуючий психоаналітик, автор афоризмо-терапії – методу зцілювальних афоризмів; Співголова Жюрі, головний ініціатор та натхненниця Конкурсу – Крилова Світлана Анатоліївна – доктор філософських наук, Віце-президент Асоціації Філософського Мистецтва, завідувач кафедри філософської антропології НПУ імені М. Драгоманова; Шашкова Людмила Олексіївна – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри теоретичної і практичної філософії КНУ імені Т. Шевченка; Виноградова Вікторія Євгенівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри психології Академії муніципального управління; Жулай Валерій Денисович – кандидат філософських наук, письменник, науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України; Костилєва Наталія – кандидат історичних наук, журналіст, координатор Молодіжного Всеукраїнського журналу «Стіна»; Хоменко Гліб – Голова Студентського наукового товариства імені Г. Волинки.

sotvorcheskaya atmosfera na konkurse

Родзинкою Конкурсу став Майстер-клас «АФОРИЗМОТЕРАПІЯ як перспективна методика психоаналізу та філософської арт-терапії», який провів професор Н.В. Хамітов, запропонувавши низку афоризмів зі своїх криг, які допомогли людям вирішити внутрішні проблеми в процесі психоаналізу.

Охочих відповісти класикам і сучасникам афористики і залучитися до творчих пошуків власних афоризмів виявилося чимало. Студенти різних курсів і спеціальностей випробовували себе у складанні афоризмів про існування людини, життя, щастя і співчуття, оптимізм і широту зору, мудрість і красу, дружбу і героїзм, і... котів

Uchastniki finala i juri konkursa

Жюрі, проявивши мудрість, об’єктивність і креативінсть , визначилося із переможцями у трьох номінаціях:

Номінація «Глибина зцілення»:

1. Грабенко Дар’я (КНУ імені Т. Шевченка, філософський факультет, спеціалізація “філософія”, 3 курс).
Счастье – это быть не одиноким в своем счастье.

2. Даруга Тетяна (НПУ імені М. Драгоманова, Інститут іноземної філології, мова та література, 4 курс).
Дружба як вузол – як зав’яжеш, так і буде триматися.

3. Князєв Роман (Навчально-науковий інститут права та психології при академії МВС, студент факультету правознавство, 4 курс).
Справжня мудрість в людині – це краса її душі.

Номінація «Глибина смислу»:

1. Лобачов Дмитро (КНУ імені Т. Шевченка, історичний факультет, 4 курс).
Человек, способный сопереживать горю другого, проживает множество жизней. Человек, сопереживающий только себе – проживает всего одну.

2. Амельченко Олександра (КНУ імені Т. Шевченка, філософський факультет, спеціалізація “філософія”, 3 курс).
Для глубокого философского виденья недостаточно широко раскрытых глаз.

3. Каширна Катерина (Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, факультет історії та права, спеціалізація - політологія, 1 курс).
Життя – це подорож, в якій кожна станція має свій час.

Номінація «Глибина іронії»:

1. Олена Борсук (НПУ імені М. Драгоманова, Факультет філософської освіти та науки, 4 курс).
Моложе, чем сейчас, никогда не будешь.

2. Бакаєв Микола (Київ, КНУ імені Т. Шевченка, філософський факультет, спеціалізація “філософія”, 3 курс).
Легко бути оптимістом, якщо не виходити з дому.

3. Лизун Галина (НПУ імені М. Драгоманова, Факультет філософської освіти та науки, магістрант спеціалізації «Філософська антропологія та психоаналіз» кафедри філософської антропології).
Одиночество выдерживают только сильные люди и коты, но коты это делают еще и самодовольно.

СПЕЦІАЛЬНІ ДИПЛОМИ «За оригінальність бачення»:

Заєць Ірина (НПУ імені М. Драгоманова, Факультет філософської освіти та науки, магістрант спеціалізації «Філософська антропологія та психоаналіз» кафедри філософської антропології).
Отказ от личностных границ делает человека бесформенным, чрезмерное отстаивание своих границ делает человека ограниченным. Гибкость границ делает человека мудрым.

Орищенко Олег (НПУ імені М. Драгоманова, Факультет філософської освіти та науки, магістрант спеціалізації «Філософська антропологія та психоаналіз» кафедри філософської антропології, Київ).
Обыденность – лужа, а человека по-настоящему волнуют только глубины моря.

Курусь Микита (НПУ імені М. Драгоманова, Факультет філософської освіти та науки, Філософія, 4 курс).
Знание о своем незнании лучше, чем незнание о незнании.

Катерина Качур,
асистент кафедри філософської антропології