Захист МАН з викладачами ІФОН

Захист конкурсних робіт Малої академії наук -20-02-15

20 лютого 2015 року в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за участі викладачів Інтитуту філософської освіти і науки відбувся захист науково-дослідницьких робіт з філософії учасників II (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Київської Малої академії наук.

Серед учасників конкурсу були як вихованці секції філософії Київської Малої академії наук (учні КЕПІТ «КРОК», гімназії № 143), так і вихованці інших навчальних закладів міста (зокрема, економіко-правовий ліцей, гімназія східних мов №1, ліцей політики, економіки, права та іноземних мов, гімназія № 136, спеціалізована школа № 173).

Захист МАН в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАНУПрезентовані дослідження юних науковців відрізнялись своєю оригінальністю, новизною, високим аналітичним рівнем та справжнім, щирим захопленням філософією.

Журі конкурсу представляли науковці-філософи, викладачі Інституту філософської освіти НПУ імені М.П. Драгоманова – проф. Крилова С.А., доц. Адаменко Н.Б., доц. Глушко Т.П. Саме завдяки їм на захисті була позитивна, творча атмосфера відкритої, жвавої дискусії та філософського міркування.

Особливу вдячність за підтримку в проведенні захисту висловлюємо Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, в особі директора Мирослава Поповича, українського філософа, академіка НАН України, доктора філософських наук, професора та особисто ученому секретареві Олегу Кисельову.

8Mvihe2cz0E resultВідгуки членів журі:

КРИЛОВА С.А. – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософської антропології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова:

«Конкурсанти Київської МАН приємно здивували мене сміливістю, щирістю і креативністю. В багатьох роботах були елементи реальної новизни і бажання подальшого наукового пошуку. Проблематика філософської антропології як метаантропології – філософії людини та її меж, філософії подолання некритичності буденного світогляду на шляху набуття гуманізму та гідності – лунала майже в кожній роботі: пошук сенсу життя, смерть та безсмертя, творчість, справедливість, Свобода, Абсолют, Любов... Це означає, що прийшов час філософування про людину, усвідомлення її місця в світі в наш час граничних випробувань людяності».

АДАМЕНКО Н.Б. – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії, заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова:

«Вчителі середньої школи роблять велику справу, залучаючи до філософування школярів. Ті, хто береться за неї, на мою думку, добре розуміють сучасні педагогічні стратегії у підготовці соціально, морально і когнітовно грамотного покоління громадян. І я особисто дякую їм за це. Незважаючи на те, що кількість учасників секції філософії в конкурсі наукових робіт МАН досі є малочисельною, проте усі представлені до участі роботи були якісними і в змісті, і в обраній методології виконання, а також в стилістиці та технічному виконанні. Ми, члені журі, намагалися всіляко підтримати учасників у їх виступах, знайти якомога більше переваг заявлених філосфських проблематик і, разом з тим, продемонструвати перспективи подальших кроків, як в дослідницькій роботі, так і в особистісних пошуках. Не можу не відзначити ту атмосферу легкості, щирості, любові до своєї справи учасників конкурсу в умовах академічного духу філософування та привітної гостинності Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України».

ГЛУШКО Т.П. – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова:

«Особливо хотілося б відзначити тематику робіт, більшість з яких було орієнтовано на гостро актуальні соціальні проблеми. Це свідчить не тільки про свідомий активний аналіз науковою молоддю проблем свого суспільства, але і формує перспективу для їх ефективного розв'язання у майбутньом».