В ІФОНі відбулась ІІ Всеукраїнська олімпіада для школярів з філософії

Директор ІФОНу вручає грамоту переможиці 2 олімпіади з філософії для школярів

5-6 грудня Інститут філософської освіти і науки Драгомановського вишу спільно з Центром «Мала академія наук» провели ІІ Всеукраїнську олімпіаду з філософії для школярів. Більше 70 школярів з усіх куточків України завітали в наш університет, щоб зробити перші кроки у філософському осмисленні сьогодення.

Вікдриваючи Олімпіаду директор Інституту філософської освіти і науки професор Іван Дробот подякував учасникам за сміливість. «Ви наважуєтесь з молодого віку осягнути ті глибини смислів, які варті уваги ваших учителів, батьків і викладачів філософських факультетів. Майбутнє за людьми, які вміють працювати з інформацією і критично її осмислювати. Ви вже з шкільної лави демонструєте в цьому майстерність!», – підкреслив директор.

З вітальним словом до присутніх звернувся також директор НЦ «МАН» Оксен Лісовий: «Ми переконані, що філософська освіта для учнівської молоді повинна бути. І тому заходи, організовані Інститутом філософської освіти і науки і спрямовані на школярів, у першу чергу, переслідують мету виховання нового покоління, здатного застосовувати інтелектуальні методи для осмислення дійсності і формувати набір інструментів для того, щоб приймати правильні рішення, які базуються, власне, на інтелектуальних засадах».

Слід відзначити, що захід відбувся з прискіпливою увагою до всіх організаційних питань. До складу журі увійшли відомі науковці і викладачі філософії, а саме доктори філософських наук, професори Наталія Мозгова, Ігор Немчинов, кандидат філософських наук, доцент Андрій Баумейстер і кандидат філософських наук Катерина Гончаренко. Члени журі не лише професійно оцінило школярів, про що свідчить відсутність будь-яких претензій з боку учасників, а й прокоментували тенденції, які прослідковуються у текстах. Студенти-волонтери ІФОНу показали розмаїте університетське життя, радили школярам новинки кіно і літератури, які варті уваги і розповідали про особливості навчання у вищому навчальному закладі.

Надія Адаменко виступає перед учасниками 2 олімпіади з філософії для школярів

Для учасників Олімпіади було організовано широку культурно-освітню програму. «Важливо, щоб учасники не просто приїхали і написали есе, а й повертались додому з новими роздумами. Тоді ми зможемо сказати, що захід вдався!», – говорить співорганізатор доцент Надія Адаменко. Тому школярі після конкурсної програми змогли взяти участь в інтерактивних дискусіях на філософські теми, проглянути творчі виступи студентів ІФОНу і театралізовану лялькову виставу від студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Цікавинкою дозвілля стало спільне малювання на склі. Так як захід відбувався в університетському арт-просторі «Sklo», то організатори запропонували учасникам Олімпіади зобразити філософію на склі. Разом зі студентами-дизайнерами школярі активно долучились до творчого втілення бачення філософії. Для вчителів, які приїхали супроводжувати школярів було організовано презентацію всесвітньовідомої методології «Філософія для дітей».

Для вчителів, які супроводжували дітей на олімпіаду, теж були організовані заходи.

Для розуміння важливості заходу слід уважно ознайомитись з текстами есе школярів, які незабаром будуть видані окремою книжечкою. У ній ми зможемо побачити ставлення молоді до сучасного технічного поступу, простежити їх часовідчуття тощо. Також відзначимо, що захід матиме продовження у співпраці з оргкомітетом Міжнародної Олімпіади з філософії, на яку зможуть потрапити переможці українського етапу. Вже більше десяти років Україна не була представлена на ній, тому можемо бути певними, що попереду на організаторів і учасників чекають нові враження і перемоги.

Сергій РУСАКОВ